Přečtěte si rady a tipy pro renovaci automobilů a motocyklů, které vám usnadní práci. Připravili jsme pro vás užitečné návody a doporučené vybavení na leštění kovů i plastů.

Leštění a renovace

Povrchové úpravy kovů

 

Leštění a další povrchové úpravy si můžete u nás objednat
na tel. 515 532 850
nebo e-mailu info@micronplus.cz

Leštění motorových dílů (leštění sání, svodů, výfuků)

Při leštění motorových dílů se řiďte postupem pro leštění konkrétních kovů. Leštění motorových dílů neprovádíte kvůli hezkému vzhledu. Tím hlavním důvodem je, že vyleštěním kovových částí motoru výrazně snížíte přilnavost nežádoucích nečistot. Při leštění sání, svodů a výfuků používejte výhradně pasty a kotouče určené pro konkrétní opracovávaný materiál. Pro každou fázi leštění je pak potřeba jiné vybavení. Broušení ani leštění nikdy neprovádějte na sucho.

Postup leštění kovových částí motoru

  1. Broušením zarovnejte výstupky a nerovnosti. Použijte smirkové plátno nebo brusné rouno a brusnou pastu.
  2. Kartáčování povrchu provádějte sisalovými kotoučky v kombinaci s brusnou pastou. Dojde tak k úplnému vyhlazení veškerých drobných nerovností.
  3. Na předleštění kovů použijte látkové kotouče a polomastné leštící pasty. Doporučujeme řasené a skládané látkové kotouče, které díky své konstrukci chladí leštěný povrch.
  4. Pro doleštění použijte jemné leštící kotouče (z kalika, molina, technické tkaniny) a pasty (nejčastěji mastné nebo suché).

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet