Přečtěte si rady a tipy pro renovaci automobilů a motocyklů, které vám usnadní práci. Připravili jsme pro vás užitečné návody a doporučené vybavení na leštění kovů i plastů.

Leštění a renovace

Povrchové úpravy kovů

 

Leštění a další povrchové úpravy si můžete u nás objednat
na tel. 515 532 850
nebo e-mailu info@micronplus.cz

Renovace motocyklů

Provádíte-li renovaci motocyklů, určitě vám jde o to, aby se výsledek vaší práce maximálně shodoval s originálem. Zapomeňte proto na pouhé kosmetické úpravy, které nakonec nijak nepomohou ani funkčnosti, ani vzhledu motocyklu. Renovace motocyklů vyžaduje dost času a hlavně trpělivosti. Při renovaci motocyklů určitě nepodceňujte perfektní přípravu na lakování, ani dokonalé vyleštění kovových součástí, ať už se jedná o motorové části nebo části karoserie.

Postup leštění kovových částí

  1. Broušení kovů se provádí kvůli zarovnání výstupků a nerovností. Použijte smirkové plátno nebo brusné rouno a brusnou pastu.
  2. Kartáčování povrchu provádějte sisalovými kotoučky v kombinaci s brusnou pastou. Dojde tak k úplnému vyhlazení veškerých drobných nerovností.
  3. Předleštění provádějte látkovými kotouči a polomastnými leštícími pastami. Použijte řasené a skládané látkové kotouče, které díky své konstrukci chladí povrch leštěného kovu.
  4. Pro doleštění použijte jemné leštící kotouče (z kalika, molina, technické tkaniny) a pasty (nejčastěji mastné nebo suché).

Při renovaci použijte kotouče určené pro konkrétní kov. Pro každý kov se používají kotouče různé hrubosti a složení, aby nedošlo k poškození povrchu. Nezapomeňte na odpovídající brusné a leštící pasty. Leštění nikdy neprovádějte na sucho.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet