Přečtěte si rady a tipy pro renovaci automobilů a motocyklů, které vám usnadní práci. Připravili jsme pro vás užitečné návody a doporučené vybavení na leštění kovů i plastů.

Leštění a renovace

Povrchové úpravy kovů

 

Leštění a další povrchové úpravy si můžete u nás objednat
na tel. 515 532 850
nebo e-mailu info@micronplus.cz

Broušení a LEŠTĚNÍ HLINÍKU

Povrchové úpravy hliníku a hliníkových částí na autech nebo motocyklech probíhá ve čtyřech fázích. Postup broušení hliníku a následného leštění je nutné přesně dodržet, jen tak dosáhnete dokonalého výsledku. V jednotlivých krocích postupu používejte odpovídající brusivo i nástroje. Pro leštění hliníku je určena jiná hrubost a složení kotouče i pasty než například pro leštění oceli.

Pokud při leštění hliníku zvolíte nevhodný druh kotouče,může dojít i k poškození povrchu kovu. Povrchové úpravy hliníku nikdy neprovádějte na sucho, vždy použijte brusné a leštící pasty.

 

POSTUP PŘI broušení a LEŠTĚNÍ HLINÍKU

  • Sada pro leštění hliníkuBroušením hliníku zarovnejte výstupky a nerovnosti. Použijte smirkové plátno nebo brusné rouno a brusnou pastu. Na hliník zvolte hrubost 240-320.
  • Kartáčováním povrchu vyhlaďte veškeré drobné nerovnosti. Použijte sisalové kotoučky s brusnou pastou.
  • Pro předleštění hliníku doporučujeme látkové leštící kotouče z Kalika a Brunoku. Kombinujte je s polomastnými leštícími pastami. Struktura řasených a skládaných látkových kotoučů zaručí zároveň chlazení leštěného povrchu.
  • Abyste dosáhli vysokého lesku, použijte jemné leštící kotouče a pasty (mastné nebo suché). Pro finální leštění hliníku používejte kotouče z damašku nebo Molina.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet