Přečtěte si rady a tipy pro renovaci automobilů a motocyklů, které vám usnadní práci. Připravili jsme pro vás užitečné návody a doporučené vybavení na leštění kovů i plastů.

Leštění a renovace

Povrchové úpravy kovů

 

Leštění a další povrchové úpravy si můžete u nás objednat
na tel. 515 532 850
nebo e-mailu info@micronplus.cz

Renovace a leštění světlometů,
leštění plastů a polykarbonátů

Renovace světel vašeho vozu není jen kosmetická úprava. Narušením povrchu světlometu se snižuje průnik světelných paprsků. Renovaci světlometů neprovádějte přípravky od výrobců, kteří vám slibují snadný a rychlý výsledek. Takové výrobky pro leštění plastů pouze chemicky působí na povrch plastu a mění tak i jeho strukturu. Sada pro leštění světlometů (a pro leštění plastů vůbec) by měla obsahovat:

 • 2 smirkové archy zrnitosti P1500 a P2000
 • 1 předlešťovací kotouč Damašek Ø150mm x tloušťka 25mm x otvor 8mm
 • předleštovací pasty BRILL PLEX (žlutohnědá)
 • 1 kotouč na vysoký lesk Počesané molino pro leštění plastů Ø150mm x tloušťka 25mm x otvor 8mm
 • pasty RES BRILL 70 (bílá) na vysoký lesk
 • 1ks upínací šroub M80x80

Tato sada vám umožní efektivní provedení renovace světlometů. Leštěním světlometů zvýšíte jejich maximální možnou svítivost. Sadu využijete nejen pro renovaci světel, ale i pro leštění plastů (plexi, polykarbonát, laminát), tvrzených laků, opravy plastových van a kapotáží motocyklů.

Reference zákazníků:

"Objednal jsem si u Vás sadu na leštění světel. Po pečlivém zkoumání Internetu jsem se rozhodl pro nejlevnější a k tomu českou firmu.Narozdíl od jiných jsem dostal vše a nemusel nic dalšího kupovat a podařilo se to perfektně.10 let staré světla na mé Omeze jsou jako nová.A ještě jsem ušetřil za zahraniční výrobky řádově 1-2 tisíce. Díky"
S pozdravem Hanák R (radohanno@seznam.cz)

 

Jak provést renovaci světlometů a leštění plastů

 1. Při leštění světlometů nejprve odstraňte hrubé poškození povrchu (ručně nebo mechanicky smirkovým papírem, pod vodou).
 2. Povrch pak rozleštěte předlešťovací pastou, kterou nanesete na předlešťovací kotouč Damašek.
 3. Pro závěrečné leštění plastu doporučujeme pastu RES BRILL 70 s kotoučem Počesané molino.
 4. Dejte si pozor, aby otáčky leštícího kotouče nebyly vysoké. Při renovaci světel doporučujeme 1500 - 2000 ot./1.min. na Ø150mm.

 

POSTUP PRO RENOVACI SVĚTlometů

 • Bavlněné kotouče pro leštění světlometů se upínají šroubem a podložkami do vřetene vrtačky. Otáčky musí být při renovaci světlomatů malé, bay nehrozilo nebezpečí tavení plastů. Při leštění plastů je dobré kotouč mírně vlhčit vodou. Na průměr kotoučů 150mm doporučujeme optimální otáčky 2500-3500 ot/1.min. (záleží na leštěném materiálu).
 • Kotouč na leštění plastů před prvním použitím orovnejte.
 • Nanášejte leštící pastu na kotouč podle následujícího postupu.
 • Zajistěte pastu proti pohybu a přitlačte na ni rotující kotouč tak, aby se pasta nanesla na jeho obvod. Pastu na kotouč nanášejte v požadovaných intervalech, aby leštící kotouč nebyl suchý. Leštění světlometů nikdy neprovádějte suchým kotoučem.
 • Pro různé operace (předleštění/leštění/vysoký lesk) vždy použijte jiný kotouč. Při leštění světlometů nemíchejte různé druhy past na jeden kotouč.
 • Vyleštěný povrch neodmašťujte ředidlem, pouze setřete přebytek pasty bavlněnou látkou. Ideální je provádět leštění plastu, dokud je povrch ještě teplý.

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet