Přečtěte si rady a tipy pro renovaci automobilů a motocyklů, které vám usnadní práci. Připravili jsme pro vás užitečné návody a doporučené vybavení na leštění kovů i plastů.

Leštění a renovace

Povrchové úpravy kovů

 

Leštění a další povrchové úpravy si můžete u nás objednat
na tel. 515 532 850
nebo e-mailu info@micronplus.cz

Renovace automobilu

Při renovaci aut se zameřujete nejčastěji na broušení a následné leštění kovových součástí (části motoru, disky atd.). Renovace aut vyžaduje trpělivost a dostatek času. Sestavili jsme pro vás sady, které vám renovaci automobilu maximálně usnadní. Přečtěte si také doporučený postup renovace aut.

Postup leštění kovových částí

  1. Broušení kovů se provádí kvůli zarovnání výstupků a nerovností. Použijte smirkové plátno nebo brusné rouno a brusnou pastu.
  2. Kartáčování povrchu provádějte sisalovými kotoučky v kombinaci s brusnou pastou. Dojde tak k úplnému vyhlazení veškerých drobných nerovností.
  3. Předleštění provádějte látkovými kotouči a polomastnými leštícími pastami. Použijte řasené a skládané látkové kotouče, které díky své konstrukci chladí povrch leštěného kovu.
  4. Pro doleštění použijte jemné leštící kotouče (z kalika, molina, technické tkaniny) a pasty (nejčastěji mastné nebo suché).

Při renovaci aut použijte kotouče určené pro konkrétní kov. Pro každý kov se používají kotouče různé hrubosti a složení, aby nedošlo k poškození povrchu. Nezapomeňte na odpovídající brusné a leštící pasty. Leštění nikdy neprovádějte na sucho.

 

VÍCE INFORMACÍ

Sdílet